Verdiğimiz Hizmetler

Hizmetlerimizin bir kısmını başlıklar halinde bu metnin altında sıraladık, fakat sitemizde bir maddeye konu olmamış dijital talebiniz olması durumunda da çekinmeden bilgi alabilirsiniz. Mesela domain kaydı, hosting (Türkiye ve Yabancı), siteye özel panel yazılması, web sitesinin güvenliği gibi kişiselleştirilmiş ihtiyaçlar için de çözümler üretiyoruz. Web sitenize ek özellik eklenmesi, yaşadığınız hız, kodlama problemleri veya iletişim formu, özel formlarda oluşan görünmeyen bir sorun sebebiyle çalışmayan kısımların ilgili sorunlarını da çözüyoruz. İhtiyacınız olan herhangi bir dijital çözüm için bize ulaşınız.

ahtapot medya yazılım, grafik, reklam,

Fizibilite

Fizibilite; öncelikli ve ücretsiz hizmetimizdir. Bir projeyi yapacak olalım veya olmayalım öncelikle fizibilitesini yapıyoruz. Fizibilite kelime anlamı olarak, yapılabilirlik, uygulanabilirlik gibi anlamlara gelir. Hiçbir sektörü detaylıca araştırmadan yol haritası çizmiyoruz ki doğru bütçeyle nokta atışı müşterilere ulaşabilelim. Kimi sektörlerde Google da güzel sonuçlar alırken, kimi sektörler için sosyal medya veya Youtube reklamları ile daha güzel geridönüşler alınabiliyor. Yanlış alanda yapılan reklam çalışmaları, dönüşü olmayan gider olarak bütçelere yansıyabilir ve biz kazan-kazan prensibimiz gereği hiçbir müşterimizin kazanımı olmayacak işe ödeme yapmasını istemiyoruz.

Marka Tescil ve PR

Öncelikle Marka Tescil hizmetleri ile markanızı koruyabilmek için ihtiyacınız olan resmi süreci yönetiyor ve markanızı tescil ediyoruz. Fakat nice işletmeler vardır ki, marka olma yolunda marka tescilinden öteye gidememiştir. Ahtapot Medya Markanızın ihtiyacı olan size özel PR çalışmaları ile gerek Google’da bulunabilirlik çalışmaları, gerekse sosyal medya ve diğer dijital ortamlardaki çalışmalarla sektörün En’leri arasına girmeniz için üzerine düşeni yapar. Marka ve bilinirlik çalışmaları dijitalde başarının anahtarıdır. Çalışmalarımızda güzel tasarımlar, başarılı görseller ve kelimelerin gücünü kullanarak bir marka nasıl olmalıysa o şekilde hedef kitlenize ulaşıyoruz.

Web Tasarım

İddialı bir Marka olmak için, iddialı bir web sitesine sahip olmak gerekir. Bugün başarılı bir web sitesine sahip olmak, yerelde en işlet caddeye iş yeri açmaktan çok daha fazla müşteri getirir. Üstelik daha az maliyet ile bu isteğiniz gerçekleştir. Başarılı bir web sitesi ise sadece görünüşten ibaret değildir. Değişen ve her gün gelişen yazılım dünyasında bir web girişiminin başarılı olması için görünüş dışında doğru uygulanmış bir çok faktörler ihtiyac vardır. Bunlardan bazıları; temiz kod, özgün (başka sitelerde bulunmayan size özel) içerik, hız, kullanılabilirlik gibi faktörlerdir. Bunlar olmadan kullanıcı çekmek mümkün değildir. Bir sonraki bahsedeceğimiz SEO başlığında bu ihtiyaçların sebeplerini biraz daha iyi kavrayabilirsiniz.

Seo

SEO: Arama motoru optimizasyonunun İngilizcesinin kısaltılmışıdır. En çok kullanılan arama motoru olan Google’da iyi yerlerde olmayan bir site arama motoru başarısı edinebilmiş değildir. Google her sene birçok algoritma (site sıralama faktörleri) güncellemesi yapar. Bu güncellemeler kullanıcı deneyimine yöneliktir. Örneğin hızı kötü bir siteyi kullanıcı sevmez ve bu eksi bir puandır. Kullanılabilir ve anlaşılabilir bir site değilse kullanıcı siteyi hemen terk eder bu da bir eksidir. Sitenin içeriğini başka bir sitede gördüyse (kopya içerik) bu da kullanıcıların yeniden ihtiyacı olmayan bilgiler içeren bir sitedir yükseltmek gereksizidir. Bu ve buna benzer yüzlerce faktörü inceleyen Google botları, kullanıcısına en iyi deneyimi yaşatan web sitesini yükselterek ödüllendirir. O yüzden önce iyi kodlanmış bir web sitesi, sonra da arama motoru optimizasyonu olmadan bir web sitesinin büyümesi hayaldir.


Google Ads ( Ücretli Google Reklamları)

Google’da sonuçları 2 şekilde görürüz. 1.si organik sonuçlardır. Organik sonuçlar bir önceki maddede bahsettiğimiz SEO kriterlerini uygulayan sitelerin en iyiden en kötüye doğru sıralanmasıyla oluşan sonuçlardır. 2.si ise ücretli sonuçlardır. Sorgunun en üstünde bazı kullanıcılar için organik sonuçlar çıkarken, bazı kullanıcılar için ücretli reklamlar çıkar. İyi bir Google Ads çalışması ile, sektörünüzde ücretli reklam veren diğer siteler ile rekabet edebilirsiniz. Fakat burada bile Google kaliteden ödün vermez, belirli kriterler vardır ve doğru hareket etmek şarttır. Ayrıca, anahtar kelimelerin analizi, cinsiyet, yaş, bölge gibi faktörlerin çok iyi analiz edilmesi lazım. Aksi taktirde hem tık başına yüksek ücretler çıkar, hem reklamınızı gören insanları müşteriye çevirme ihtimaliniz azalır bu da gereksiz harcamaları beraberinde getirir.

Grafik Tasarım

Grafik tasarım her yerde karşımıza çıkar. Grafik tasarımı markanızın kıyafet giymesi olarak tanımayabiliriz. Bir markanın logosunun tasarlanmasıyla başlar, kartvizit, web sitesi görselleri, sosyal medya da yayınlanacak görseller, broşür, ilan gibi diğer görseller ve henüz konusu geçmemiş olsa da işletmelerin ihtiyacı olan tüm görsele dayalı alanlarda uygulanılması gereken şeylerdir. Yine grafik tasarımda da önemli olan doğru metinler ve resimler ile markanın ihtiyacına uygun, güzel tasarımlar yapılmasıdır. Tabi grafik tasarım sadece görünüş demek değildir. Bunun yanısıra yine Google gibi arama motorlarının dikkat ettiği resim boyutları, web sitesinde yüklenme süresi gibi faktörler olumsuz olursa yüksek sıralama elde etmemizin önünde engeldir. Ahtapot Medya grafik tasarım işlerinizi de olması gerektiği kalitede ve titizlikle yapar.

Sosyal Medya

Sosyal medya artık hayatımızın bir parçası ve ticaretin de bir gerçeği. Bugün hemen hemen tüm şirketler sosyal medya için ayrıca bütçe ayırıyor. Şirketinize yönelik çalışmalarımızda sosyal medya reklamlarına yer verelim veya vermeyelim dememiz sektörünüze yönelik olarak yapacağımız Fizibilite çalışması sonunda belli olacaktır. Başta da söylediğimiz gibi, her sektörün ihtiyacı ve müşteri potansiyeli farklı platformlarda olabilir ve eğer yolunuz bize düştüyse, kendimize olan saygımız gereği bu konuda size doğru yolu göstermeliyiz. Faydalı olabilecek bütün çalışmalar için detaylı bir araştırma yapar ve ulaştığımız verileri paylaşırız. Alınan ortak karar doğrultusunda çalışmalarımızı şekillendiririz. Sosyal medya çalışmalarına karar vermemiz durumunda, en doğru şekilde kampanyanızı başlatıp, en doğru hedef kitlenin karşısına çıkarak, en üst düzeyde geri dönüşü hedefler ve sonuçlandırmak için gerekeni yaparız.

Mobil Uygulama

Belki şuan bu metni bir mobil uygulamadan okuyorsunuz. Mobil uygulamalar artık hayatımızın her yerinde. Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki, firmaların ve kullanıcıların ihtiyaçları da aynı hızda değişiyor. Teknolojinin gelişiminde lokomotif rolü gören dijitalde hizmet verdiğimiz için bizler de bu değişime ayak uydurmak için sürekli kendimizi geliştiriyor ve hizmetlerimize yenilerini ekliyoruz. Günümüzde bazı müşterimizin mobil uygulamalara yönelik ihtiyaçları da oluyor ve Ahtapot Medya bu konuda da güzel çözümler üretiyor. Eğer siz de işini mobile taşımayı düşünenlerdenseniz veya mobile yönelik bir projeniz varsa bu konudaki tecrübelerimizden ve hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz. Gerek Android, gerekse ioS için uygulama geliştiriyor ve müşterilerimizden gelen isteklere uygun doğru çözümler üretiyoruz.